Difference between revisions of "Styrelsen"
From AFK Wiki
(Ny sida: ==Styrelsens uppsättning 2008-2009== {| class="wikitable" |- ! Funktion ! Namn |- | Ordförande | Mikael Albrecht |- | Viceordförande | Pehr Snellman |- | Sekreterare | [[Ghita T...) |
|||
| Line 19: | Line 19: | ||
|- | |- | ||
| Labbmästare | | Labbmästare | ||
| − | | [[Mikael Albrecht]]<ref>[[Robert Perander]] frigavs sin post som labbmästare under året på | + | | [[Mikael Albrecht]] <ref>[[Robert Perander]] frigavs sin post som labbmästare under året på egen begäran.</ref> |
|- | |- | ||
| Tävlingssekreterare | | Tävlingssekreterare | ||
Revision as of 21:48, 11 February 2009
Styrelsens uppsättning 2008-2009
| Funktion | Namn |
|---|---|
| Ordförande | Mikael Albrecht |
| Viceordförande | Pehr Snellman |
| Sekreterare | Ghita Thome |
| Skattmästare | Hanna Blomqvist |
| Labbmästare | Mikael Albrecht [1] |
| Tävlingssekreterare | Niklas Lindgren |
Funktionärer 2008-2009
| Funktion | Namn |
|---|---|
| Cirkulärredaktör | Christine Saarukka |
| Biträdande cirkulärredaktör | Clas Feiring |
| Vice labbmästare | Henri Jalo |
| Webbredaktör och IT-ansvarig [2] | Niklas Lindgren |
| Biträdande tävlingssekreterare | Peter Stenius |
| Klubbvärd | Lars Wernbom |
| Koordinator för digicirkeln | Robert Perander |
| Koordinator för bildcirkeln | Pehr Snellman |
- ↑ Robert Perander frigavs sin post som labbmästare under året på egen begäran.
- ↑ Ny funktionärsroll fr.o.m. detta verksamhetsår